Oro Kondicionieriai

Norint užtikrinti malonų klimatą patalpose šiltuoju metų laiku, oro vėsinimui būtina papildoma įranga – oro kondicionierius. Pastaruoju metu oro kondicionierius  tampa vienu iš pagrindinių buitinių prietaisų, ypatingai sandariuose naujos statybos statiniuose. Tinkamai parinkta ir sumontuota šiuolaikiška oro kondicionavimo sistema garantuoja maksimaliai komfortiškas sąlygas: reguliuoja drėgmės kiekį patalpose, dezinfekuoja patalpų orą.  Įranga taip pat gali tarnauti ir kaip šilumos siurblys patalpų šildymui.

Kvalifikuoti įmonės specialistai padės išsirinkti bei įrengti Jūsų poreikiu atitinkančią oro kondicionavimo sistemą:

Tipų aprašymas

Split tipo sistemos

sudaryta iš vieno vidinio ir vieno išorinio bloko. Standartiniai įrenginiai gali vėsinti patalpas esant lauko temperatūrai iki -10oC arba šildyti patalpas – esant lauko temperatūrai iki -15C .

Multi-Split tipo sistemos

sudaryta iš kelių vidinių ir vieno išorinio bloko. Standartiniai įrenginiai gali vėsinti patalpas esant lauko temperatūrai iki -10oC arba šildyti patalpas – esant lauko temperatūrai iki -15C .

Kasetinio tipo sistemos

rekomenduojami didelių patalpų vėsinimui/šildymui, montuojami įleidžiant į lubas. Šio tipo kondicionierių vidinis blokas orą siurbia pro angą prietaiso viduryje, o atvėsintas oro srautas išpučiamas į šonus keturiomis kryptimis. Didžiausias efektyvumas pasiekiamas prietaisą įrengiant patalpos viduryje. Įrenginio privalumai: platus išpučiamo oro srautas, automatinis oro srauto greičio reguliavimas.

Konsolinės (lubinės) sistemos

Lubinis kondicionierius (arba tiesiog universalus) montuojamas po lubomis arba ant grindų pagal pat sieną. Jeigu patalpoje nėra pakabinamų lubų, tuomet alternatyva kasetiniam kondicionieiui gali būti būtent lubinis kondicionierius. Savo forma šie kondicionieriai primena uždegtą šildymo radiatorių ir yra gana nestori (18-25 cm).

Pagal pavadinimą suprantama, kad jie montuojami sienos apačioje arba ant lubų. Pirmuoju atveju oro srovė nukreipiama į viršų, antruoju – horizontaliai luboms. Tokia konstrukcija leidžia tolygiai paskirstyti orą patalpoje ir išvengti tiesioginės oro srovės, nukreiptos į žmones. Yra lubinių kondicionierių modeliai, kurie atšaldytą orą gali skirstyti iš karto net keturiomis kryptimis ir, svarbiausia, galima atskirai reguliuoti kiekvienos krypties oro srovės stiprumą. Toks kondicionierius gali būti sėkmingai naudojamas sudėtingos formos patalpų vėsinimui, neturinčių pakabinamų lubų. Dažniausiai šie kondicionieriai naudojami didelėse patalpose.

Ortakinio tipo sistemos

naudojami atskirų patalpų vėsinimui/šildymui vienu metu arba atskirai. Oras į patalpas tiekiamas ortakiais, prijungtais prie vidinio kondicionieriaus bloko. Ortakiai ir difuzoriai įrengiami atsižvelgiant į patalpų struktūrą ir dydį. Oro kondicionierius automatiškai nustato išeinančio oro temperatūrą pagal visose patalpose vyraujančių temperatūrų vidurkį. Šio sprendimo dėka patalpose centralizuotai išlaikoma vienoda oro temperatūra. Prijungus lauko oro kanalą, tuo pačiu metu galima užtikrinti ir patalpų vėdinimą.

Kanaliniai (ortakiniai) oro kondicionieriai

Kanaliniai kondicionieriai atstovauja Split sistemas su įprastu išoriniu ir kanaliniu vidiniu bloku. Vidinis kanalinio kondicionieriaus blokas yra panašus į metalinę dėžę su drenažinio vamzdžio išvedimu ir freono komunikacijų antvamzdžiais. Kanaliniai kondicionieriai pritaikyti paslėptam montavimui ir paskirsto sroves po ortakius. Vidiniame kanalinio kondicionieriaus bloko viduje įmontuotas ventiliatorius. Ventiliatoriaus charakteristikos parenkamos pagal konkrečią vėdinimo sistemą, todėl kanalinio kondicionieriaus parinkimą turi atlikti kvalifikuotas projektuotojas.